Сильвана Вітрогін — проект Древніх Богів у World of Warcraft

Сильвана Вітрогін — проект Древніх Богів

17 Лютого 2018 року, 20:21

2360 1

Коли, після поранення на Розколотому березі, помирав вождь Орди Вол’джин, він нарік Сильвану Вітрогін своєю наступницею. Древній лоа з’явився в передсмертних снах вождя й повідомив, що найкращою кандидатурою наступника престолу Орди буде середуща сестра Вітрогонів. Вол’джин недолюблював її, навіть, інколи, ненавидів, але вибір його бога ліг на неї — королеву Банші. Він надто поважав їх, щоб сперечатися з вибором вищих сил. Тим більше — перед власною смертю.

Становлення нового вождя Орди після смерті Вол'джина - Сільвани Вітрогін

Вир пам’яті

В історії божеств та самого Азероту відіграв немалу роль Гаккар, тролівський бог Крові. Після розколу єдиного материка Калімдору імперія тролів Ґурубаші втратила свою минулу могутність, а її народ розпочав переселення в інші куточки новоутвореного материка. Але ті, хто залишився вірним державі й бажав відновити її міць, стали просити про допомогу своїх богів — лоа. На їхній поклик відгукнувся Гаккар. Він допоміг тролям Ґурубаші відбудувати зруйновані храми, будівлі та налагодити торгове сполучення між поселеннями. Здалося, життя стає на первісні рейки буття, але лише на перший погляд.

Тролівський бог Крові Гаккар

Згодом народ перетворився в слабких фанатиків, які виконували будь-яку примху свого тирана. За відновлення могутності імперії він просив ресурс, який методом жертвоприношень добували для нього його «раби». Бідні тролі, які тим чи іншим чином потрапляли на жертовний стіл, проливали багряну кров, якою й живився бог Крові Гаккар. Коли тролі отямилися від зазомбованості власним спасителем, було вже пізно. Гаккар, неначе настирний черв’як, вліз у голови гордого народу. Вигнати його звідти було дуже важко. Але усвідомивши все лихо, яке зчинив із колишньою імперією Ґурубаші лоа Крові, тролі змушені були відректися від нього та почати кампанію повалення гніту.
Після того, як із матеріальним втіленням бога Крові було покінчено, Азерот покрила лінива тиша. Тролі стали спустошеними — те, що живило їх роками, відправилося на смітник історії.

Древні Боги у World of Warcraft

Сьогодні кажуть, що тоді Гаккар виконував волю Древніх Богів. Десятки тисяч років тому вони обмилували Азерот і намагалися втримувати свої позиції, допоки на планету не прийшов Пантеон. Якщо теорія поклоніння одного бога іншим, могутнішим за нього, — правда, на думку приходить цілком логічна, як на мене, теорія. І зараз магістр таємної магії Ранарус Заклятрон, провівши дослідження разом із його подругою Хромі, розповість тобі свої здогадки. Стосуватимуться вони майбутнього — того, що відбудеться в глобальному сюжеті «World of Warcraft: Битва за Азерот». Але знай, що ці думки не претендують на правдивість майбутньої історії, яка відома одній лише Blizzard Entertainment.

Залитий багряною кров’ю Назмір

Тролівський острів Зандалар та його локація Назмір у World of Warcraft

Майбутнє доповнення перед початком так званої Четвертої війни розповідає нам про місцевість Назмір, що знаходиться на сході острова Зандалар. Там живуть тролі, які не полишили поклоніння богові Крові Гаккару, і продовжують плести для нього багряну магію. Вони служать та здійснюють жертвоприношення, що в сучасній цивілізації Азероту виглядає надто дико.

Сам Гаккар, кажуть, з’явиться в «Битві за Азерот». Він отримає нову матеріальну оболонку чи, можливо, у власному тілі спуститься на землю. Підозрюю, він буде або босом одного з квестових ланцюжків, який замахнеться на просвітлення сюжету локації Назмір та її минулого, або ж стане головним злодієм острова, якого змушені будуть позбавити життя герої Азероту.

Та є тут дещо набагато цікавіше, ніж просто біганина в підземеллях чи вбивство «20 тролів із племені Кривавого списа». Деякі області Назміру вкриті нестерпними щупальцями, схожими на відростки Древніх Богів. У народі ходить легенда, що десь там, близько острова Зандалар, на дні океану в титановій в’язниці приковано Древнього Бога Н’Зота. Історія Азероту неодноразово казала нам, що гуляти коло гробниць слуг Володарів Безодні не можна. Згадай, до прикладу, подорожі Грозовими вершинами, а саме — храмом творців Улдуаром. Останній, на кого натрапили герої, був аватар Йоґґ-Сарона. Пам’ятаєш, як він копався в наших мізках та скільки всього показав? Ото ж. Тому, гадаю, винятком зі списку не буде й Назмір, який, за моїми розрахунками, піддався впливу Н’Зота. Саме цей Древній Бог, згідно з моєю теорією, і матиме вплив на лоа Гаккара, який оселився в Назмірі. Це — перша частина мозаїки, яку я намагаюся скласти в єдине ціле: Н’Зот знайшов ще один ключ (а, можливо, ніколи його й не губив) до серця Гаккара й підкорив його своїй волі.

Злий Добрий лоа

У залах дум Древній Бог із дна океану просвітив Гаккара у свої плани, які, на мою думку, мали місце. Якщо вважати, що це правда, насторожує наступне: вони говорили про перевтілення бога Крові у звичайного, доброго лоа, який, на перший погляд, не має поганих намірів.
Він з’явився до ослабленого сквернотною отрутою Вол’джина, знаючи, що той перед смертю повірить усьому сказаному потойбічними добрими силами. Перед тим, як покинути цей світ, жоден троль і мріяти не може, що до нього з’явиться добрий дух лоа. Тому Вол’джин, очевидно, окрім того як наректи Сильвану вождем, ще й подумки назвав себе обраним.

Сільвана Вітрогін і головна валькир на Розколотих островах у World of Warcraft

Гадаю, з усіх лідерів розумних рас Азероту, Сильвана Вітрогін найбільше піддається спокусі. Вона прагне вічного життя собі та своїм відреченим. А Орда, судячи з того, що ми могли прочитати в пролозі до книги «Напередодні буревію», не має для неї пріоритетного значення. Поведінка королеви Банші в кіноматику, який опускає вуаль таємниці бою за Лордерон, не збігається з тим, що можна було прочитати в книзі. І цьому є причина — Сильвана усвідомлює, що якщо вона піде шляхом Ґарроша Пеклокрика, від армії, прихильної їй, не залишиться навіть пустого місця. Вона не зможе захопити Азерот із невеликою армією відречених. Тому новий вождь повинна йти на лицемірство, щоб її воїни не розбіглися чи, що ще гірше, не пішли проти неї.
Н’Зот обрав її, бо нею найлегше маніпулювати. Так, королева Банші сильна характером та не завжди схиляється перед чужими бажаннями. Але в неї є слабке місце — вічне життя та добробут відречених. Пообіцявши їй це, нехай і неявно, вона виконає все, що воліє Н’Зот чи так звана «спілка» Древніх Богів.
Саме тому ім’я королеви Банші пролунало в голові Вол’джина, бо злі сили, під батіг яких потрапив злий добрий дух (читай — «Гаккар») на Зандаларі, наказали йому так поступити.

Навіщо Древнім Богам влаштовувати війну?

Вони обрали маріонетку, яка повинна захопити для них Азерот та підготувати ґрунт для повноцінного звільнення Древніх Богів із їхніх місць ув’язнення однією з армій — Ордою чи Альянсом. Не свідомо, звичайно ж. Погодься, проти однієї сили, у рядах якої після кровопролитної війни залишиться ще менше воїнів, легше вести бій, аніж проти двох повноцінних армій. Цю тактику й використають Древні Боги після того, як Орда з їхньою підтримкою та вказівками виграє війну. А потім переможець у битві за Азерот зрозуміє, що справжня війна ще навіть не почалася.

Битва за Азерот між Альянсом та Ордою, за попередніми даними, почнеться за мінерал азерит, якого на планеті з кожним днем стає все більше. Науковці кажуть, що азерит — кров титана, який дрімає в лоні планети. Втім, у мене є й інші здогадки щодо цього. Припускаю, що загадковий мінерал, у якого в Сильвани загорілися очі в епілозі «Легіону», а Андуїн ледь не зомлів від могутності, яку дана блакитно-помаранчева порода несе, — зовсім не кров титана, а ще один інструмент Древніх Богів. Завдяки йому слуги Володарів Безодні примушують Альянс та Орду стукнутися лобами та почати перегони добування цього матеріалу. Так і розпочнеться битва за азерит Азерот.

Мотиви Сивогривого

Найнестабільніша особа планети, Сильвана Вітрогін, отримує кермо червоної фракції від слуг Повелителів Безодні та добуває азерит, щоби стати могутнішою в майбутній війні з Альянсом. Так, вона про неї мріє, бо планує завоювати Азерот та покласти край фракції супротивника. Ще раз припущу — не без допомоги Древніх Богів.

Ґенн Сивогривий - екс-король Ґілнеасу, сьогодні - радник короля Андуїна Рінна

Зауважу, що Альянс не стане доброю стороною цього конфлікту попри очікування багатьох. Влада королівством Штормовій та всією фракцією упала на плечі Андуїна Рінна — дитини, яка росла під час постійних воєн та слідкувала, як згасає її батько. Андуїн мужній, але недосвідчений у справах правління. Його королівськими радниками цього разу будуть Ґенн Сивогривий та Матіас Шоу, керівник Служби безпеки Штормовію. Ґенн не скаже королю, що боротьба з Ордою наразі — не найкращий розвиток подій, особливо після перемоги над Палаючим Легіоном. Сивогривий сам бажає конфлікту між Альянсом та Ордою, бо хоче помститися відреченим за руїну Ґілнеасу. А Матіас Шоу мислить тверезо: якщо ворог матиме більші запаси азериту, нехай поки й невідомого мінералу, Альянс загнеться і втратить свої позиції. Тоді Орда завоює всі землі Азероту та розширить у такий спосіб свої сфери впливу. В результаті Альянсу в цьому світі не буде місця.
Ризикну стати на захист «блакитно-золотих» лише в єдиному випадку: вони не перші почали конфлікт, бо пізніше за Орду дізналися про існування азеритових мінералів. Та контраргументом тут буде ось що: якби столиця Альянсу була на Калімдорі, і під їхньою пазухою були гобліни картелю Трюмної води, Штормовій почав би видобуток «крові Азероту» першим. Тому нема виправдання жодній із фракцій у майбутньому. І, передусім, вождю Орди Сильвані Вітрогін.

Майбутнє, написане сьогодні

Королева Банші першою розпочала наступ на сили противника — столицю нічних ельфів Дарнас, фундамент якої сплівся з корінням Дерева Життя Телдрассіл. Армія Орди зрівняла Дарнас із площиною світового океану, а саме Світове Дерево — пустила за димом. Наразі невідомо, чи володарі Альянсу, у тому числі й Матіас Шоу, знали про можливий напад Орди та чи евакуювали вони осередок нічних ельфів, що змушений був захищати батьківщину. Можливо, тоді вони були сконцентровані на видобутку азериту, який затьмарив розум усім на світі.

Підмістя, столиця відречених у World of Warcraft

На взяття Дерева Життя, очевидно, відправили не всі сили Орди. Основне військо сконцентрувалося в Підмісті — єдиному прихистку «червоної» фракції на території Східних Королівств. Це доводить той факт, що Сильвана не збиралася обмінюватися містами («ельфійський Дарнас на Підмістя з Лордероном відречених» — примітка Хромі), а бажала, завоювавши весь Калімдор, піти в кривавий похід Східними Королівствами. Та сталося все не так, як хотілося правительці Орди. Альянс відвоював місто-герой Лордерон, підігнавши під себе всю територію Східних Королівств, а Орда зупинилася на Калімдорі. До сьогодні невідомо, що буде з кривавими ельфами у лісах Вічної пісні та дренеями на островах Блакитного та Кривавого серпанку. Але в побуті існує думка, що саме для Лор’темара Терона та його народу королева Банші відвойовувала Телдрассіл. Нагадаю, що там під корінням сховано друге Джерело Вічності, яке після пожежі могло випаруватися в атмосферу Азероту.

Гора Гиджал нове Джерело Вічності у World of Warcraft

Тепер хотілося б висловити власну думку щодо всього, що відбулося зі Світовим Деревом. Як ти знаєш, в одних із мемуарів я писав про Дерева Життя та їхню роль в історії Азероту. Продовжуючи теорію про несвідому службу королеви Банші Древнім Богам, припущу, що слуги Володарів Безодні нав’язали вождеві Орди знищення Телдрассіла, бо це заважало розповсюдженню азериту. Можливо, після згорання Світового Дерева, таємничий мінерал пробереться й на інші ділянки планети, окрім Сілітусу чи прилеглих до нього територій.
Головоломка складається в єдине ціле, як вважаєш?

Результат

Телдрассіл у вогні - новий атракціон доповнення World of Warcraft: Battle for Azeroth

Древні Боги, які ще до подій на Розколотому березі знали, що край Палаючого Легіону близько, будують план захоплення Азероту. Вони знають, з ким матимуть справу, тому підходять до проблеми більш серйозно, ніж колись. Слуги Повелителів Безодні відшуковують лоа Крові Гаккара на острові Зандалар та через Н’Зота наказують йому змінити матеріальну оболонку. У вигляді доброго лоа він повинен з’явитися в передсмертних думах тодішнього вождя Орди Вол’джина та прошепотіти йому ім’я наступника. Троль слухає поклик лоа та призначає вождем Сильвану Вітрогін, до якої сам ставився насторожено. Королева Банші, яку п’янить безсмертя та вічне життя відречених, отримує азерит. У новому мінералі вона бачить майбутнє виживання її народу. Новий вождь Орди невпинно добуває мінерал і паралельно намагається вигадати план завоювання Азероту.

Те, що написане вище — лише моя теорія щодо того, як Сильвана дійшла до думки про захоплення Азероту та підпалу Дерева Життя нічних ельфів. Втім, не заперечую, що деякі елементи цієї теорії можуть втілитися в реальність.

Якщо ти маєш власні теорії щодо «Битви за Азерот», з радістю їх прочитаю! Також, вважаю, вони будуть цікаві тим, хто щоночі сидить «Коло вогнища».

Схожі публікації

Коментарі

There is one comment

Листівка часу