Новий адон "Битва за Азерот" у World of Warcraft

Подробиці нового доповнення World of Warcraft — «Битва за Азерот»

5 Листопада 2017 року, 19:28

1785 9

Цими вихідними проходить Blizzcon 2017, присвячений іграм Blizzard. Усе, що мене цікавило на цьому заході, я дізнався. Тому поспішаю поділитися з тобою власними думками про новий адон гри World of Warcraft, який отримав назву «Битва за Азерот» (англ. — Battle for Azeroth).

Якщо вірити головному ігровому дизайнеру WoW, нове доповнення було анонсовано ще в далекому 1995 році, коли більшість із нас під столом ще гайки збирали. Поглянь на обкладинку Warcraft II: Tides of Darkess:

Не подумай, що я повівся на жарт Метта Ґосса. Я прекрасно розумію, що новий адон — данина минулому. Взагалі все, що зараз коїться з Blizzard Entertainment — ностальгічний погляд у вчорашній день. Не дарма ж компанія воскрешає свої старі серії (привіт, оновлена версія StarCraft), як от оригінальний WoW з ванільним присмаком чи первісна війна Альянсу та Орди в новому доповненні «Битва за Азерот». У цій статті я акцентуватиму увагу саме на адоні про розбрат між обома фракціями. Тому збери свою лють у кулак, адже я вестиму роздуми як над хорошими, так і над поганими сторонами обох із них.

Напад Орди на Тельдрассіль та підпал Дерева Життя

У першому інтро до нового адону ми бачимо, що дерево життя Тельдрассіль, де розташована столиця нічних ельфів Дарнассус, пустили за димом. Завдяки голосу за кадром («Джайна — не дредлорд!») стає зрозуміло, що зовсім не Старі Боги, Володарі Пустоти чи переможений Палаючий Легіон напали на домівку нічних ельфів, а колись братня Орда. Згадай «Mists of Pandaria», «Warlords of Draenor» чи «Legion», де орки та дренеї, гобліни та гноми, відречені та люди стояли по одну сторону барикад, воюючи проти спільного ворога. Зараз, коли Палаючий Легіон доживає свої останні дні, Альянс та Орда осліпли. Вони вирішили згадати минулі образи та помститися, проливши кров соратників.

Сильвана Вітрогін у ролі вождя Орди хоче покарати псів Альянсу за те, що вони не дали їй можливість отримати цілковите безсмертя. Вона зла на цих проклятих зрадників за те, що загинув Вол’джин. Врешті-решт, вона ненавидить людей за те, що ця раса змогла народити такого підлого боягуза як Артас Менетіл, який зруйнував її батьківщину, братів по крові перетворив у своїх мертвих слуг, а її душу нарік вічно блукати царством мертвих. Саме тому, коли всесвітнє зло не має можливості завадити захопленню земель Азероту, Орда використає цю можливість і повбиває тих, хто цього заслуговує.

Захоплення Підмістя та руїн Лордерону військами Альянсу

Наступне відео дає коротку інформацію про одну з найважливіших подій «Битви за Азерот» — напад військ Альянсу на Підмістя Сильвани Вітрогін. Синьо-жовта армія укріпила свої позиції за допомогою передової зброї. У відео можна побачити дворфійські мушкети та величезні вежі. Вони оснащені вогнепальними гарматами та катапультами, які запускають палаючі ядра. Що стосується самого Андуїна Рінна — йому змінили імідж. Відтепер у бою він носить металічну маску лева.

Андуїн — стовідсотково не паладин. Він жрець, яким і був колись. Це я можу сказати точно.
Алекс Афрасіабі
Алекс Афрасіабі
Креативний директор World of Warcraft

Від себе додам: потрібно усвідомити факт, що головні персонажі не підпорядковуються ігровій механіці. Тому не можна сказати, що кожен із них повністю належить конкретному ігровому класові. Наприклад, якщо б Андуїн був стовідсотковим жерцем та повністю підпорядковувався механіці гри, він не зміг би користуватися мечем батька Шаламейном (оскільки його можна розділити на дві частини й носити у двох руках) та латною бронею. Тому новий король — жрець, але він має певні привілеї ігрової механіки перед гравцями, що, на мою думку, цілком нормально.

Куди зник пророк Велен?

З головних героїв Альянсу на полі бою ми бачимо лише Ґенна Сивогрива та самого Андуїна Рінна. Бракує пророка Велена — дренея, який взяв безпосередню участь у звільненні Великої Позамежної Темряви та самого Азероту від гніту демонічної армії грішного титана Сарґераса. До кінця незрозуміло, що станеться з Веленом у «Легіоні», оскільки сюжет ще не дійшов до фінальної точки. Але якщо вважати, що кінцівка комікса «Син Вовка» — стовідсотковий канон, тоді думка, що пророк Велен живий — має право на існування. Підозрюю, він відправиться разом з Армією Світла в подорож Великою Позамежною Темрявою, щоби віднайти схованки демонів та знищити їх. Похід всесвітом буде довгим, а тому зустріч із Володарями Пустоти — неминуча. Можливо, саме пророк розповість нам про всесвітнє зло та накаже припинити безглузду братовбивчу війну, щоб повстати проти справжнього ворога.

Сильвана в обліку королеви банші

Коли війська Альянсу напали на Підмістя, а Орді все важче було захищати власну землю, Сильвана вирішила піти у ва-банк — витягнути козирну карту під назвою «оболонка банші». Виглядало все це насправді круто. Правду кажучи, я хотів, щоб ця запальна мертва панночка нагодувала своїм сірим кулачком ще більше срібноголових альянсівців, але, щоб не ображати почуття вірян, Blizzard вирішила зупинитися на (!) вісьмох воїнах! Варто зазначити, що це перша поява Сильвани у вигляді банші, починаючи з подій Frozen Throne. Ти справді все ще замислюєшся над тим, чи веде Blizzard ностальгічну війну проти власних фанатів?

Один із читачів у коментарях на Фейсбуці сказав, що не розуміє мотивів Сильвани, але, оскільки її підтримує мирна раса тауренів, значить плани королеви банші не такі вже й суб’єктивні. Що ж, гадаю, вони не підтримували її рішення спалити Дерево Життя, оскільки таурени — доволі мирний народ, а віра нічних ельфів їм дуже близька. У них не було іншого вибору, бо не варто забувати про неконфліктний характер тауренів — чесноту, яку нам вдалося побачити в «Туманах Пандарії». Тоді Бейн став «адвокатом» Ґарроша попри те, що останній убив його батька.
Ранарус Заклятрон «Коло вогнища» все про Warcraft українською
Ранарус Заклятрон
Магістр таємної магії

Мотиви старого Сивогривого

Ґенн Сивогривий після загибелі Варіана Рінна на Розколотому узбережжі став одним із наставників нового короля Штормовію Андуїна Рінна. Весь час Сивогривий був нестриманим та агресивним, визнавав лише багряний шлях меча та крові, а не рукостискання та слів. Ґенна, короля Ґілнеаса, можна зрозуміти, адже його землі було окроплено гниллю відречених, а більшу частину населення — знищено. Серед полеглих у бою був його син — спадкоємець престолу.

Довгий час сердечні рани правителя Ґілнеасу не могли затягнутися. Та після смерті короля Варіана Ґенн отримав шанс позбутися шаленого горя. Мені невідомо, чи усвідомлює Сивогривий, що він маніпулює Андуїном та використовує його у якості знаряддя помсти. Якщо би праворуч від короля Штормовію стояв пророк Велен, він не допустив би кровопролиття та помсти. Втім, його поки нема, тому маємо те, що маємо — Ґенн Сивогривий воліє повернути руїни Ґілнеасу, відродити власну землю та помститися клятим відреченим за смерть сина та власного народу.

Перші результати війни

Варто зазначити те, що в наступному адоні новачкам буде легше розібратися, які землі належать Альянсу, а які — Орді. Усе дуже просто! Східні Королівства — землі Альянсу (за винятком лісів Вічноспіву та міста Срібносвіт), а Калімдор — Орди (за винятком Островів Блакитного та Кривавого серпанку, та міста Екзодар). Чесно кажучи, не заздрю кривавим ельфам та дренеям. Їм буде дуже важко укріплювати свої позиції у воєнний час, коли, здебільшого, територія материка належить ворогу.

Крім того, Альянс та Орда здобудуть нові землі, які раніше не потрапляли на жодні відомі мапи, та довіру місцевих жителів, які надалі допомагатимуть фракціям у їхній боротьбі. Я кажу про острови Кул-Тірас, який вступить у союз з Альянсом, та Зандалар, який стане на сторону Орди.

Повернення блудної тітоньки Джайни

Пам’ятаєш, я висував гіпотезу, що в Джайни полетів баняк, вона розізлилася та втекла на батьківщину в Кул-Тірас? Так ось, майже так усе й було. Чарівниці пощастило, що її матір зараз головна в цій острівній державі, та, підозрюю, вона не знає про гріх Джайни в прикладанні руки до вбивства власного батька. Чаклунка Праудмур знову повернеться до Альянсу, та, очевидно, у неї будуть свої мотиви в цій війні. Можливо, її боротьба навіть відрізнятиметься від битви воїнів Альянсу: вона боротиметься не тільки проти Орди.., а, можливо, ще і проти магів Даларана? Втім, як би там не було, флот Кул-Тірасу приєднається до Альянсу, воїни Зандалару — до Орди, і зійдемося ми всі на одному полі бою.

Ставлення до нового сюжету

Чесно кажучи, я одразу не зрадів тому, що нам пропонує Blizzard Entertainment. Я був трішки розчарований побаченим та почутим. Адже спочатку був Король Лич, потім Смертекрил, далі божевілля Ґарроша та подорож у вимірі-часі, повалення Палаючого Легіону на Арґусі та космічні американські гірки з легендарними Аллерією та Тураліоном! Що має йти після цього? Боротьба проти Темряви з Армією Світла та викорінення сил зла зі всесвіту, звичайно ж! Та натомість нам у горлянки пхають війну Альянсу та Орди, у якій, гадав, уже давно покладено крапку.

Оптимістичний прогноз

Втім, мені хочеться вірити в те, що битва між Альянсом та Ордою за всесвітнє панування — лише обгортка смачної цукерки. Начинка нашого смаколика матиме присмак Старих Богів та королеви Азшари, присутність якої офіційно підтвердили в «Битві за Азерот». Тому готуйся декілька місяців сидіти в окопах, відстрілюючи негідників з Орди чи Альянсу, а потім, попросивши пробачення один в одного, відправитися на фронт боротьби зі Старими Богами та їхніми Повелителями Безодні.

Наостанок, провівши паралель

Хочу звернутися до подій перед «Туманами Пандарії» для того, щоб довести циклічність історії (читай — «брак фантазії в Алекса Афрасіабі»). Руйнування фортеці Терамор потужною ординською мана-бомбою призвело до відновлення бойових дій між Альянсом та Ордою. Морські сили кожної з фракцій майже одночасно відкрили новий континент — Пандарію, та планували завоювати довіру корінних жителів материка. Нічого не нагадує? Ти поки подумай, а я продовжу: Ґаррош Пеклокрик здобув серце древнього бога Йа’Шараджа та планував використати його могутність задля укріплення орокської Орди та винищення інших рас Азероту. Зрозумівши це, живі та неживі об’єдналися, щоб назавжди повалити владу тирана та пустити історію у звичне річище. Якщо ти й досі не зрозумів, на що я натякаю, скажу неприкритим текстом: я бачу пряме наслідування подій «Битвою за Азерот» у «Туманів Пандарії». Зруйнованою фортецею Терамор виступає спалене Ордою Дерево Життя Тельдрассіль, Пандарією — острови Кул-Тірас та Зандалар, Ґаррошем — Сильвана, а Древнім Богом Йа’Шараджем — Н’Зот, який поки ховається під морським дном десь коло Зандалару. Чи знайдуть мої роздуми місце у твоїй голівоньці — вирішувати тобі.

Усе, чим мені хотілося поділитися з тобою, я розповів. Буду радий, якщо ти залишиш свій коментар, щодо деяких теорій зі статті, а також дискутуватимеш про всесвіт «Військового Ремесла» з іншими учасниками «Коло вогнища».

Приєднуйся до соцмереж Facebook, Instagram, Twitter та відвідай «Цепелін "Коло вогнища"» гобліна Дрилекрута!

Схожі публікації

Коментарі

There are 9 comments Листівка часу

Листівка часу