Зимова Покрова у World of Warcraft - історія свята

Зимова Покрова – свято на кістках титанів?

17 Грудня 2017 року, 18:38

919 0

Нічка зорі розсипає,
Тихо-тихо сніг лягає,
Він до кожного віконця,
Диво дивне наближає.

І дворфійко, й ельфійка,
Кожен з них чудес чекає,
Бо готуються зустріти,
Чарівного діда Сніговія.

Це був перший віршик, якого розповів Ранарус Заклятрон дідусеві Сніговієві, щоб отримати подарунок від «Пасовищ Димнолісу». Але не будемо повертатися до дитинства гнома-мага. Ми тут зібралися для того, щоб дізнатися історію про те, як з’явилося свято Зимової Покрови та у що воно перетворилося сьогодні.

Коли рік минає й ховається за обрієм часу, морозний холод щипає за щічки та змушує вдягнутися в шубки навіть тих, хто весело провів час на Хмільному гулянні й від’їв величезне зігріваюче пузо. Саме тоді випадає сніг та вкриває білою накидкою все живе. Коричнева земля, зелена трава, фіолетові квіти — усі стають рівними перед зимою. Живе не вмирає — воно засинає, щоб набратися нових сил та продовжити тішити інших створінь титанів на цьому світі.

У найхолодніший день року, коли живі істоти втрачають надію на світле та тепле майбутнє, приходить він — дідусь Сніговій, який повертає прагнення жити, творити добро та допомагає втілити найпалкіші мрії. Від холоду не залишається і сліду, бо гаряче вогнище палає в душах кожного з нас. Воно загоряється із поверненням надії, що зима невдовзі закінчиться, і все живе прокинеться від вимушеного сну.

До кінця року залишається всього два тижні. За цей час потрібно зробити багато всього: підготуватися до змін, які очікують кожного з нас, запастися продовольством для святкового столу, вигадати подарунки та наприкінці свята вручити їх малечі. Але найбільше діти бажають подарунок від дідуся Сніговія, який співпрацює з командою «Пасовищ Димнолісу». Найбільше цього персонажа шанують у Залізогарті та Орґріммарі. Під час Зимової Покрови дідусь Сніговій відчиняє двері свого чарівного посольства в кожній із названих вище столиць. Там стоїть величезна ялинка, прикрашена квітами, дерев’яними різнокольоровими іграшками та яскравими свічками (авжеж, про кобольдів також не забули). Кожен охочий може підійти до дідуся, розповісти йому про пригоди, що трапилися з ним цього року, та отримати символічний подарунок.

Назад у минуле

Одними із перших Зимову Покрову стали святкувати дворфи, які постійно цікавилися історією свого походження. Їм вдалося дізнатися легенду, у якій розповідалося, що одне із величних створінь титанів на початку зими спускається на землю й засипає снігом весь світ. Це знамення оновлення, яке потрібне світу для процвітання життя.

Усім відомо, що дворфи — кремезні низькорослі поселенці на теренах Азероту. Вони не злякаються гарячого вогню, льодяної води чи засушливого вітру. Тому прихід зими для них зовсім не випробування, а безмежна радість! За традицією, кожна дворфійська родина повинна відкрити бочку хмільного в перший день зими та щоденно ласувати цим напоєм. Кажуть, у морозний день він оздоровлює тіло та освітлює розум.

Зимова вигадка

Отже, ель та їжу викладено на стіл, діти гарцюють навколо святкової ялинки, а дорослі метушаться коло гостей. Чогось бракує, правда? Саме тому на світі з’явилася легенда про свято Зимової Покрови та чарівне створіння, якого звуть дідусем Сніговієм. Кажуть, у ніч на 17 грудня він вилазить з-під свого морозного покривала, облітає на санях весь Азерот, а за ним на землю спускається білосніжне вбрання.

Доведено, що дворфи — нащадки істот, яких створили титани. Дідусь Сніговій також пов’язаний із творцями, бо, згідно з легендою, він несе їхню волю та слідкує за тим, щоби наприкінці року життя перероджувалося та оновлювалося. Свою засніжену батьківщину — Дун Мороґ, — дворфи називають улюбленицею дідуся Сніговія, та вірять, що холод і вітер цієї місцини дарують прихисток чарівному створінню під час жаркого літа.

Що стосується звичаю наповнення столу смачними стравами та міцною випивкою — тут теж є пояснення. Існує легенда, що коли Дідусь Сніговій летів над Азеротом та окутував білосніжним покривалом всю землю, тим, хто годував його та поїв, він віддячував сторицею. Ця добра традиція об’єднує під собою різні групи, міста чи, навіть, фракції. Посади за один стіл орка та людину, гобліна та гнома, відреченого та ворґена, і до кінця дня вони стануть найкращими друзями!

У давнину святкування Зимової Покрови тривало всього один день. Та через декілька десятиліть воно розширилося до нечуваних масштабів. Сьогодні гуляння йде аж два тижні! Фіналом новорічного святкування є зміна старого року на новий.

Святкування Зимової Покрови сьогодні

Коли якесь дійство розростається до всесвітніх масштабів, на нього лягає велике прокляття. Я не хочу сказати, що те, у що сьогодні перетворилася Зимова Покрова — зло. Просто сьогодні вже немає тієї магії, яка породила це свято. Шкода, що ми з тобою, подорожній, її не застали зародження.

«Чому прокляття?» — спитаєш ти. Тому що це свято сьогодні існує лише завдяки комерційним інтересам одного з гоблінських торгових конгломератів — «Пасовища Димнолісу». Вони створили власних персонажів — клонів дідуся Сніговія. Цю важливу роль грає невідомі орк в Орді та дворф у Альянсі. «Дідусь Сніговій» носить червону шубу з білим хутром, а до самого пуза простягається його густа сива борода.

Клан дарує подарунки всім, хто виконає для них декілька справ. Комусь, навіть, за безцінь. Але в цієї благодаті є своє підводне каміння. Гобліни «Пасовищ Димнолісу» торгують на полях бою, де воюють Альянс та Орда. Їхні руки окроплені кров’ю. У такий спосіб ці маленькі зелені нахаби заробляють гроші, і наприкінці року як гордий господар своїй собаці кидають нам із тобою «кістку» у вигляді подарунків.

Поради від магістра

Якщо ти поважаєш справжнього дідуся Сніговія, а не його жалюгідну копію, а також обожнюєш Зимову Покрову, раджу не підходити до Залізогарта чи Орґріммара до 2 січня ближче, аніж на один кілометр. Це може бути шкідливим для твого морального здоров’я. Адже справжнє гуляння на святі Зимової Покрови ховається за завісами часу.

Тож, раджу відсвяткувати закінчення цього року за пінтою відбірного дворфійського елю разом із родиною, даруючи подарунки та радість близьким.

До речі, про подарунки. Магістр таємної магії Ранарус Заклятрон через два дні на честь Зимової Покрови вручить два квитки на концерт симфонічного оркестру Lords of the Sound тому, хто виконає умови конкурсу. Взяти участь у розіграші ти можеш за цим посиланням.

Схожі публікації

Коментарі

There are no comments

Листівка часу