Портал

Переміщення з допомогою телепортації: пам’ятка з використання порталів

4 Вересня 2017 року, 16:49

645 2

Сьогодні порталами не користуються хіба що маги пенсійного віку. Та мало хто з пересічних жителів Азероту знає, що для створення проходу в просторі потрібен дозвіл від кірін-торських чаклунів. Кожного року випускниками академії стають сотні магів, здатних практикувати аркану, яка й відкриває можливість заклинателю розривати навколишнє середовище та переноситися в іншу місцину. Чаклуни дають клятву, що не практикуватимуть мистецтво порталів за певних умов. Порушивши дану обіцянку, маг назавжди позбавляється ліцензії та стає вигнанцем.

Після тривалої прогулянки під Далараном, коли той був ще в Лісі Кришталевої пісні, я завітав до таверни міста магів та знайшов там дуже цікаву книжечку. У ній розповідалося про те, як слід використовувати мистецтво порталів. Ось рукопис, який мені вдалося клонувати з неї в бібліотеці Штормовію.

Рукописи не горять

«Ми не ставимо перед собою мету повністю витіснити з ужитку традиційні методи переміщення — кораблі, дирижаблі та їздових тварин. Дані види транспорту дешеві, зручні та безпечні. Однак правильно встановлений портал не менш надійний та більш практичний. На жаль, відкриття порталів для загального користування — вкрай енергомісткий процес. З усіх заклять, придуманих і розроблених Кірін-Тором, телепортація найближче прийшла до того, щоби бути включеною до списку чар, які використовуються тільки в безвихідних ситуаціях.

Чому це сталося? Насамперед через те, що силові лінії не ростуть на деревах. Надмірне використання одного променю зношує його структуру по всьому Азероту. Тому ми встановлюємо фіксовану плату за використання порталів — ці гроші йдуть на заміну обладнання, але однаково не можуть покрити всі витрати на ремонт лінії.

Пам’ятайте, що найкраще окупаються масові портали, бо на переміщення декількох осіб потрібно менше ресурсів силових ліній, ніж на створення нового порталу для перенесення кожного учасника окремо. На даний момент готується до схвалення проект програми «Загальний портал», яка буде надавати податкові пільги для магів, що створюють портали не менше, аніж для п’яти осіб. Подробиці про цей законопроект читайте в останньому випуску «Вісника Кірін-Тору».

Правильно створений портал не менш надійний, ніж подорож на дирижаблі (а, можливо, навіть більше, з огляду на інженерні здібності окремих ґоблінів), але порушення техніки безпеки у разі роботі з порталами може призвести до серйозних наслідків.

Пропонуємо вашій увазі список правил телепортації:

Правило № 1: Не розміщуйте портал за межами зони висадки Кірін-Тору. Найбільша небезпека закляття телепортації полягає в його потенціалі. Ми розуміємо наскільки великою є спокуса відчинити прохід у будь-яку точку простору, а тому змушені призначити жорстоку міру покарання для обмеження подібних дій магами.

Вільний доступ до відкриття порталів мають власники прав категорії D-6. Але їхнє видавання суворо обмежена. Для отримання подібної ліцензії зверніться до майстра порталів вашого міста.

Правило № 2: Створюйте портал у відведеному для цього місці та дотримуйтеся техніки безпеки у разі його використання. Не відкривайте портал під ногами того, кого Ви хочете перенести. Не затримуйтеся під час проходженні порталу. Не використовуйте портал у якості сміттєпроводу або щита. Не створюйте портал для захисту від дощу та інших стихійних явищ.

Під час проходження порталу не висувайтеся назад та не намагайтеся схопитися за його внутрішні або зовнішні краї. Границі порталу — не поручні. Їхнє руйнування може призвести до нещасних випадків.

Правило № 3: Не намагайтеся хитрістю або силою змусити іншого пройти через портал. Це, по-перше, небезпечно, а, по-друге, згубно впливає на вашу репутацію (див. Правило № 2).

Правило № 4: До використання порталів не допускаються особи, які змінили форму, бо це може призвести до вибуху. Докладніше про це читайте в брошурі «Правила використання заклять перетворення».

Правило № 5: Обов’язково тримайте включеним у структуру закляття «Фільтр води»! Тоді матриця порталів не пропускає через себе воду, тому їх можна використовувати навіть у морях, озерах та річках. Якщо Ви хочете провести через портал водяного елементаля, фільтр потрібно вимкнути, але не забудьте увімкнути його під час створення підводного порталу (в такому випадку, водяний елементаль не зайде в магічний прохід, розміщений у рідині)! Щоби показати, до яких наслідків можуть призвести подібні помилки, ми змушені порекомендувати параграф із «Реєстру пригод середньої тяжкості» під номером 34–3: «Великий потоп у Приозер’ї та повінь у Залізогарті. 24 рік після відкриття Темного Порталу».

Правило № 6: Стандартні розміри порталу — 2 метри, 98 сантиметрів, 54 міліметри та 2 нанометри у висоту, 1 метр, 74 сантиметри та 88 нанометрів у ширину. Для створення порталу подвійних розмірів потрібне отримання ліцензії G-16, яка видається лише після восьми років використання звичайних порталів. Для отримання подібної категорії зверніться до майстра порталів вашого міста».

Що всередині порталу

Якщо ти жодного разу не переносився у просторі з допомогою свого найкращого друга-мага, тобі обов’язково буде цікаво, що знаходиться всередині цієї дивної коробки, здатної перенести подорожнього на далеко десятків кілометрів. Ти здивуєшся, але… нічого! Принаймні, так сьогодні говорить чаклунська наука. Як тільки ти заходиш до порталу, ти бачиш видиво, яке оточує місцину, куди повинен був потрапити.

Я намагався вмовити маленьку Хромі пройтися зі мною через простір із використанням її здібностей Вартового Часу. Ідея полягала в тому, щоби вона ненадовго призупинила час, а я поспостерігав би за всім, що відбуватиметься навколо. На це вона відповіла мені, що поки не час смертним дізнаватися велику таємницю, ключ від якої зберігається в покійного Маліґоса. Трактувати це можна так: «Нічого ти не дізнаєшся, Ранарус Заклятрон». А дарма, я б міг написати пізнавальну працю. Втім, мені не судилося зупинятися, тому зараз працюю над спеціальним пристроєм, який здатен фіксувати все довкола аж до наносекунд. Сподіваюся, Кірін-Тор після цього не відбере в мене ліцензію чаклуна.
Ранарус Заклятрон «Коло вогнища» все про Warcraft українською
Ранарус Заклятрон
Магістр таємної магії

Запам’ятай на майбутнє: тобі навіть заходити в портал не доведеться, щоби зрозуміти, куди потрапиш. Подивившись на еліпс, створений магом, відразу можна зрозуміти, куди відведе ця міжпросторова дорога, оскільки подорожній побачить зображення протилежної місцини. Зробивши перший крок та ступивши в портал, ти побачиш ту ж картинку, тільки більш чітку та, як не дивно, матеріальну.

Чому більшість магів можуть переноситися тільки в найбільші міста Азероту, Позамежжя та Дренору

Як це працює? Чаклун створює портал, черпнувши достатньої для нього кількості мани з Лей Ліній. Теоретично, розлом у просторі можливо створити будь-де, за бажанням мага, оскільки енергетичні лінії розмістилися по всьому Азероту. Звичайно, десь вони дуже товсті та транспортують велику кількість магії, а деякі — дуже тоненькі. Тому, інколи «вход» з’явиться прямісінько перед носом чаклуна, а на створення «виходу» не вистачить мани, яка протікає в тутешній місцевості. Сьогодні Кірін-Тор дозволяє відкривати портали будь-де, але які ведуть тільки в місцину, яка відома Кірін-Тору (де є велике скупчення Лей Ліній). Логічно, краще хай не відчиниться «вхід», ніж, зайшовши до порталу, подорожній не виявить «вихід» й застрягне там навіки. Згідно з цим, маги, які отримали ліцензії D-6 та G-16 мають можливість створювати розломи будь-де на Азероті, Дренорі, Арґусі та в Позамежжі, але які вестимуть лише в наступні міста: Штормовій, Залізогарт, Ексодар, Дарнассус, Даларан, Шаттрат, Орґріммар, Підмістя, Срібносвіт та Громовий Бескид. Такі відомі чаклуни, як Джайна Праудмур та верховний маг Модера мають можливість відчиняти прохід у будь-де — їхня репутація дає на це дозвіл. Неодноразово маги з високою довірою інших за допомогою порталів рятували цілі загони солдатів, на яких чекала смерть від пазурів ворога. Тому, мистецтво таємної магії буває не тільки п’янким та небезпечним, а ще й рятує життя не лише чаклуна, який її творить, а і його товаришів.

Що робити, якщо ненароком виключив зі структури закляття «Фільтр води»

Це зараз я досвідчений маг, у якого десятки праць на різну тематику. А колись я мав мало досвіду й подорожував під час Катаклізму по Тернистій долині. Усім відомо, що посеред її північної частини по сей день величезний водоверть, здатний розчавити навіть наймасивнішого огра. Після веселої ніченьки, яка була присвячена забезпеченню добробуту в долині я вирішив розвести багаття та відпочити. Не повіриш! Як тільки-но зачаклував руну вогненної стріли, декілька піратів із Кривавого Вітрила почали вигукувати щось про гак та моє око! Магія полум’я потрапила не у вологі дрова, а в групу розбійників, і мені довелося стрибнути в загрозливий життю крихітного гнома водоверть.

Портал

Розгубившись, я начарував ще одну руну, цього разу — портал у Штормовій. І що ти думаєш? Через підступний панічний напад я забувся створити руну «Фільтр води»! Так, опинившись у таверні «Позолочена троянда», мені вдалося затопити навіть другий поверх, а Торгова площа ще декілька днів у неофіційних джерелах називалася «Трясовиною». Потім я зрозумів, що зовсім не обов’язково ловити ґав та ковтати солену водичку, а швидко закривати портал, щоби вода з Підступного рифу не перетворила його в гори.

Дещо про «злі» портали

У давнину маг Медів відчинив Темний Портал — знаряддя Палаючого Легіону для вторгнення маріонеток-орків до Азероту. Цей портал був величезним — у декілька десятків метрів у висоту та ширину.

Портал

Стиль оформлення цієї магічної рамки був водночас захоплюючим та лякаючим простих смертних. Слід зазначити, що магія, яка слугувала двигуном створення цього міжпросторового пролому, була не з цього світу та із жодного з існуючих. Її коріння залягало глибоко у Великій Позамежній Темряві та було викопане грішним титаном Сарґерасом для здійснення своїх підлих намірів. На відміну від порталів, які створюються магами, темні портали не потребують підтримування їхнього стану чаклуном. Це зручно, проте завдає землі, на якій вони розміщені, непоправної шкоди. До прикладу, Спустошені землі, що на півдні Східних Королівств, уже багато років не можуть виростити на своїй величезній площі жодної травинки. Цю територію отруює магія скверни, яка поселилася в Азероті під час Першої війни. Цей вид чаклунства набагато небезпечніший від таємної магії, оскільки часто практика зводиться до використання в боях різної нечисті — від маленьких демонів до величезних інферналів. Представники спокусливого древнього ремесла називаються чорнокнижниками, а їхні цілі здійснюються з допомогою промовляння проклять. Чаклуни злої та агресивної магії мають можливість створювати спеціальні «шафи», через які з дозволу чорнокнижника проходять інші.

Я ніколи не спілкувався з чорнокнижниками, і не бажаю в майбутньому. Магія, яку вони практикують, вб’є наш світ швидше, ніж контрольована сьогодні аркана. Їхнє чаклунство принесло зло на Азерот, занапастило душу титана. Тому, якщо розглядати їхні портали як засіб пересування — ніколи не користувався та не раджу нікому. Хіба що з наукової точки зору. Лише один разок.
Ранарус Заклятрон «Коло вогнища» все про Warcraft українською
Ранарус Заклятрон
Магістр таємної магії

Суттєвим недоліком темної магії є далеко не те, що вона лякає оточуючих. Це отрута, яка заражає вени титана, тому цілюща енергія, яку ми всі так чи інакше черпаємо, з кожним днем стає темнішою.

На цьому поки все, подорожній! Сподіваюся, вогнище додало затишку, а гарячий напій зігрів твою душу. Дозволь мені створити для тебе портал, який приведе до теплого та затишного ліжечка.

Схожі публікації

Коментарі

There are 2 comments

Листівка часу