Ідея розпалити гаряче вогнище, коло якого може присісти будь-який подорожній, прийшла Ранарусу перед сном, коли він намагався побачити потойбічне у холодній і вічно тьмавій місцині, що на південь од Ельвінського лісу. Ранарусові кортіло створити щось таке, що запам'ятається героям — красиве та цікаве. Маленький маг з Дун-Мороґу сподівається, що в нього вийшло. Сьогодні вогнища розпалені по всьому Азероту, а також на далекому розколотому Дренорі. «Коло вогнища» завжди можна почути цікаві історії й новини зі всього всесвіту, почитати праці про невідомих героїв, поспілкуватися з однодумцями, що, можливо, в майбутньому приведе до спільних подорожей у Великій Позамежній Темряві й Крутежу Пустоти.

Алея слави

«… Цей гном — загартований у боях, неначе лезо меча. Він пройшов багато битв, побачив безліч міст та сіл. Якби я почув про його подвиги й не помітив цей втомлений від війни погляд, я б не повірив, що Ранарус Заклятрон спроможний на таке…»

— Зі щоденника короля Залізогарта Маґні Бронзобородого

Сервер: Борейська тундра

Ігрове ім'я: Ранарус

Статус: живий

Раса: гном

Народність: Дун-Мороґ

Стать: чоловіча

Вік: 72

Ігровий клас: маг

Спеціалізація: таємна магія

Рід занять: Магістр таємної магії

Мови:

  • Загальна

  • Гномівська

  • Двофівська

  • Гоблінська

Зовнішній вигляд

Той, хто раніше не бачив гномів та навіть не підозрює про їхнє існування, може подумати, що перед ним стоїть карликовий чоловічок. Гадаю, не варто казати, що Ранарус, як і будь-який інший нащадок творінь Мімірона, піддався прокляттю плоті, хай йому грець. Тому коли хтось називає його «маленьким дворфом», магістр таємної магії злиться й повчає кривдників викидом достатньої порції мани за допомогою потужних заклинань.

Навіть для гнома Ранарус Заклятрон дуже низький та худий, що дає йому перевагу в спритності перед ворогами. Деякі його друзі та знайомі навіть жартують над ним, мовляв, цей гном запросто може звільнити поодинці цілий Гномреґан від проклятих лепрогномів, не видаючи себе.

Колір очей Ранаруса ідентичний відтінку шкіри його мутованих від радіації родичів. Волосся, до слова, трохи світліше, і при світлі дня відсвічує, як малахіт на сонячному промінні. Так, волосся — найяскравіше, що є в зовнішності цього гнома. І ніс, звичайно. Він дуже товстий, але з досить великою горбинкою, що не надто характерно для його раси.

Маг Ранарус із Дун-Мороґу носить світло-фіолетове тканинне вбрання зі вставками дорогоцінних каменів відповідного кольору. Коли приходить час щось відремонтувати або виготовити новий прилад, Ранарус одягає свій інженерський костюм ІІК-5030 (Інженерний Інноваційний Костюм 5030). Теж, до речі, його власний винахід, адже вбрання покрито титановими пластинами, які захищають від ударів випадковими предметами, а також воно вкрите секретною рідиною, розробленою Ранарусом, яка відштовхує будь-який бруд.

Характер

Ранарус Заклятрон із Гномреґана — дуже специфічна особа. Цей гном частенько відволікається на дрібниці, тому щось важливе нерідко залишається за межами його свідомості.

Він дуже любить жартувати. Щоправда, його жарти не завжди зрозумілі іншим, оскільки, здебільшого, в «смішних» історіях згадуються особи чи поняття, незнайомі співрозмовнику. Втім, Ранарусу потрібно віддати належне — він швидко запам’ятовує навіть незрозумілу чи непотрібну інформацію, що робить його, як він вважає, всемогутнім. Маг ніколи морально не образить, особливо ворога, оскільки вважає, що на них не варто витрачати словниковий запас та дорогоцінний час. Він завжди переходить на мову співрозмовника, оскільки вважає це проявом поваги, навіть якщо співбесідник найжалюгідніше та найтупіше творіння титанів.

Навички та професії

Інженерія

Ця професія є основною для Ранаруса, оскільки він використовує її не тільки на користь королівства та Альянсу, але і для себе. Ще в дитинстві, коли Ранарусу виповнилося 23 роки, він мріяв стати інженером, як його батько Бікстер Заклятрон. Маленький гном мріяв створити велику машину, яка створюватиме золото. Коли йому виповнилося 40, Ранарус зрозумів, що єдина машина, яка робить золото — копальня. Але йому на думку прийшла інша цікава ідея: створити величезний летючий механічний корабель із пропелерами, які спрямовані вгору, величезною палубою, овальним залом та безліччю кают. Захопившись, Ранарус розповів про цей уявний винахід своєму вчителю Пружинеру Шипмотору. Той хвацько посміявся й назвав ідею Ранаруса цілковитою маячнею. Потім з’явився «Приборкувач Небес», і гном зрозумів, що його ідеї не такі вже й нереальні, і завжди необхідно шукати сили втілювати їх у життя.

Гірська справа

У ранньому дитинстві Ранарус почав збирати красиві камінчики та складав їх на полицю своєї маленької кімнатки. Час минав, а мінералів ставало все більше й більше. Гном вирішив піти далі: він навчився шукати спеціальні жили з міддю, оловом, залізом та іншими рудами. Красиві камінці він залишав собі, а метали продавав інженерам та ковалям за чималеньку платню. Так він заробив на свій перший транспорт — зелений механодовгоніг з ім’ям «Пан МакКачка».

Кулінарія та риболовля

Через 4 роки, 3 місяці, 7 днів, 2 години та 3 хвилини після закінчення битви за гору Гиджал Ранарус зупинився в таверні «Закуток Бруука», що в Залізогарті, і замовив собі міцний темний ель. Він побачив, що за іншим столом сидить компанія чотирьох дворфів, та експресивно щось обговорює. Оскільки дворфи дуже привітні, а гноми, відповідно, ще більше, Ранарус вирішив підсісти до них та послухати пригодницькі історії. Виявилося, це компанія Геместа Ернінґвея-молодшого, відомого мисливця за великою дичиною, письменника, мандрівника та люблячого сина свого більш знаменитого батька. Зовсім випадково молодий дворф якраз набирав команду, і йому потрібні були добровольці, які згодні робити все, що накажуть. Ранарус був тільки радий, оскільки історії Ернінґвея-молодшого зачаровують, і, хоч маг-початківець знав тільки пару заклять, міг спорудити зброю з підручних засобів і наварити смачної їжі, молодшому Гемінґу він згодився. У численних походах Ранарус навчився багато чому — починаючи з виживання в диких умовах і закінчуючи здобуттям навичок риболовлі та нових рецептів їстівного похідного їдла.

Археологія

Коли туман над Ульдумом розсіялися, гном, як істинний мандрівник, пішов шукати пригод у жаркий пустельний край. На превеликий подив, ця місцевість була дуже красивою, і, як не дивно, досить колоритною. Нехай його не зустрічали там, як героя, який врятував Азерот від Короля Ліча, йому там сподобалося завдяки реліквіям, які він відкопав із Гаррісоном Джонсом. Їм вдалося підняти з-під землі цілу епоху. Тепер Ранарус Заклятрон регулярно ходить в експедиції загадковими місцями планети, вивчає історію Азероту та поповнює різноманітними працями Зал Дослідників у Залізогарті.

Перша допомога

Цієї професії гном змушений був навчиться після битви в Краю Крижаного Кайдання. Того сумного дня його приятель, Ігнатус Іскродзвяк, загинув, тому що цілителі були відсутні, а сам Ранарус не пройшов інструктаж молодого бійця, і, отже, не знав, як ефективно надавати першу медичну допомогу. Тому Ранарус звинувачує в цій трагічній смерті себе. Він міг би врятувати друга, якби в голові були незайві знання, а під рукою — пачка бинтів, антисептик та флакон цілющої настоянки. З того дня, два рази на рік гном-маг відвідує могилу Ігнатуса, якого він поховав у Шолазарській долині. Ранарус постійно вдосконалює свої знання медичного ремесла, що допомагає на полі бою й самому Ранарусу, і його соратникам.

Родичі

— Батько — Бікстер Заклятрон. Він служить інженером у Головного Механіка Гномреґана Ґелбіна Меґґабура. Його кликали служити королю Альянсу Андуїну Рінну в боротьбі проти Палаючого Легіону на Розколотих островах, але старий Бікстер відмовився. Він сказав, що одного Заклятрона, який бореться з демонами, цілком достатньо. Він не боягуз, тому в праведності його думок є істина. Бікстер Заклятрон вважає своїм обов’язком спорудити пристрій, який раз і назавжди очистить Гномреґан від радіації.

— Мати — Тріксі Заклятрон. Висококваліфікований маг Головного Механіка Гномреґана Ґелбіна Меґґабура, член загону С.П.А.С. (Спільнота Помочі в Адаптації Спасенних). Вона досі зачищає підземне місто механіків від решти лепрогномів. Тріксі гордиться тим, що син знаходиться в самісінькому епіцентрі битви, а чоловік працює розумом та руками, щоби врятувати Гномреґан.

Вірування

Ранарус вірить, що всі божества — не чиясь безглузда вигадка, але не вважає їхнє існування чимось надприродним. Він, швидше, дотримується тієї думки, що вони такі ж, як і будь-яка інша істота, але наділені особливими силами. Оскільки їхня могутність — енергія іншого виду, нею можна навчитися керувати й робити речі, здатні досягти науково-технічного прогресу.

Знання мов

Величезним недоліком своїх ранніх років Ранарус вважає те, що до 37 років він взагалі не знав загальної мови. Тільки гномівську — його рідну, та дворфівську, оскільки із самого народження він проводив дуже багато часу в Залізогарті та спілкувався в основному з дворфами. Загальну Ранарус почав вчити в 34 роки, коли усвідомив, що магічне мистецтво не піддасться йому без мови, якою говорять більшість жителів Азероту. З тих часів було прочитано тисячі книг, сказано сотні мільйонів слів та сотні тисяч речень. Коли Ранарус забажав присвятити своє життя інженерії, він не відразу вибрав гномську інженерну справу, у чому був винен його вчитель Пружинер Шипмотор, який обізвав незрілого гнома й образив його творчість. Після того випадку він намилився створювати вибухівку й хотів знайти кращого друга гобліна, здатного допомагати в розвитку «вибухового ремесла». Через декілька років Ранарус познайомився з гобліном, ім’я якого він не бажає згадувати, та невдовзі вивчив мову цих маленьких розумних зелених створінь. Згодом вони посварилися через різні погляди на розташування елементів у мікросхемі «ББаБ-42» (Бах-Ба-Бах-42). Її створювали для гоблінської бомби, «здатної зрівняти будь-яке місто з землею». Варто сказати, що схожа зброя з’явилася через багато років і перетворила фортецю Терамор у фіолетовий кратер. Після цього конфлікту Ранарус кинув затію дружніх відносин із гоблінами. Коли Смертекрил знову погрожував убити все живе на Азероті, Ранарус подорожував Тисячами Шипів, що в Калімдорі. Система автоматичного управління його «Крилольоту-42а7б14НМ» дала збій, і мага занесло на гоночну баржу гнома Пшикса та гобліна Поззика. Ці двоє — відмінний приклад «дружнього» союзу обох низькорослих рас, і таких відносин не побажаєш нікому.

Хронологія

Ранарус народився в родині гномів Заклятронів за 40 років до відкриття Темного Порталу. Тоді вони ще жили в Гномреґані — столиці гномів. Коли молодшому Заклятрону виповнилося 48 років, почалася Третя війна, але Ранарус вирішив використати набуті в Кірін-Торі навички в іншій війні — проти троґґів, які напали на його дім, Гномреґан. Він став пліч-о-пліч із Головним Механіком заради захисту міста. Під час захоплення влади Термоштепселем, Ранарус вступив у Секретну Службу Гномреґана, за дорученням якої брав участь у таємних завданнях повалення правління тирана над мутуючими від радіації родичами.

Фракції

Мисливська команда Геместа Ернінґвея

Хоча Ранарус Заклятрон не володіє вогнепальною зброєю, це не заважає йому запускати магічні стріли в серця тварин, тіла яких нагодують всю команду. «Спочатку вбивай, а потім їж!» — ось девіз старого Геместа Ернінґвея. І цим девізом заражаються, у хорошому сенсі цього слова, усе його підлеглі.

Спілка Дослідників

Гноми — досить цікавий народ. Цю думку доводить їхнє бажання створювати нові речі, щоби вдосконалити та полегшити своє перебування в цьому світі. Їхня цікавість іноді заходить занадто далеко, як і в разі Ранаруса — він радий, що бере участь у відтворенні історії зі своїми побратимами дворфами й легендою братії Бронзобородих — Бранном, главою Спілки Дослідників.

Кірін-Тор

Одного разу найбільше та наймогутніше товариство магів Азероту прийняло Ранаруса й погодилося навчити чаклунського ремесла. Заради магічних знань і смачного пудингу з мани він вивчив загальну мову та прочитав безліч праць знаменитих магів, яким судилося стати легендами. Хто знає, можливо війна з Палаючим Легіоном закінчиться, і саме цей маленький гном закінчить вбивче змагання, від результату якого залежить доля всього світу.

Прізвиська, звання та титули

«Спритник» — через спритність, маленький зріст і досить худе тіло.

Магістр таємної магії — отримав, коли написав працю «Відмінності азеротської таємної магії від дренорської»

«Історик» — через великі знання в галузі історії Азероту із самого зародження планети та до сьогодні.

Ставлення до представників інших рас

Ранаруса не можна назвати расистом, але є істоти, до яких маг ставиться з недовірою. Ім’я їм — гобліни. Ні, він вважає їх досить милими та смішними, але властива їм любов до всього, що блищить, та золота дратує. Вони рідну матір продадуть за мідяк, а потім будуть питати «А що тут такого? Не схитруєш — не проживеш!»